Spread the love

Na rynku jest całkiem sporo osób edukujących w obszarze finansów, ale najczęściej są to finanse osobiste.

Książki na temat zarządzania finansami przedsiębiorstw najczęściej dotyczą dużych firm, w których istnieją już procesy zarządzania finansami, kontroling i pracuje zespół dedykowany do tego obszaru.

A co z mikro- i małymi firmami? Z jednoosobowymi działalnościami gospodarczymi?

Często są to firmy jednoosobowe, w których właściel_ka robią wszystko samodzielnie.

Małym przedsiębiorcom potrzebne są konkretne i praktyczne wskazówki jak poradzić sobie na co dzień z zarządzaniem finansami w firmie. I wyjaśnienie, co to właściwie oznacza, zarządzanie finansami w firmie.

Sama jestem taką przedsiębiorczynią. Moją przewagą jednak jest wykształcenie ekonomiczne ( skończyłam studia na SGH w Warszawie) i wieloletnie bardzo szerokie doświadczenie zawodowe w audycie, kontrolingu, księgowości.

A ponieważ mój talent nr 1 wg Gallupa to uczenie się, to pomysł uczenia innych wydał mi się bardzo atrakcyjny.

Obracając się wśród przedsiębiorców, głównie działających online, zauważyłam, że wiele osób czuje się niekomfortowo z finansami firmowymi.

A przecież biznes założyłaś_łeś po to, żeby zarabiać pieniądze. Bez właściwego zarządzania finansami firmowymi znacząco zwiększasz ryzyko, że Twój biznes nie będzie generował takich pieniędzy, jakich oczekujesz. A Ty nie będziesz wiedział_a dlaczego tak się dzieje.

W skrajnej sytuacji może dojść do tego, że będziesz musiał_a swój biznes zwyczajnie zamknąć. Najczęstsza przyczyna upadłości firm to utrata płynności finansowej czyli brak środków pieniężnych.

Na tym blogu pokażę Ci praktyczne i przydatne wskazówki i pomysły, jak odnaleźć się w świecie finansów firmowych, może nawet je polubić.

Nie musisz mieć wykształcenia finansowego, żeby rozumieć i dobrze zarządzać finansami swojej firmy.

Ale jeśli jesteś przedsiębiorczynią/przedsiębiorcą, to musisz ogarniać i rozumieć finanse Twojej firmy, bo nikt inny tego za Ciebie nie zrobi. A już na pewno nie księgowa, jak myśli błędnie wiele osób.

Zapraszam Cię do wpisów na moim blogu i do regularnego zaglądania tutaj.

Zajrzyj też na moje konto na Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *